KÖZLEKKARI NAPOK TÖRTÉNETE
1982-tõl 2008-ig

I. (1982)
Forendezoje Bozóky György. Jelentosebb eseményként megemlítendo, hogy Karunk akkori dékánja, Lévai Zoltán elrablása, majd váltságdíj fejében való szabadon engedése jelentett némi izgalmat. Az elso fokormányos Joe bácsi (Dalmadi György, a IV. évfolyam lelkes jelöltje) lett. Akkoriban csak az elsõ napon megrendezett népszavazás útján dolt el a cím sorsa, de ezt megelozoen, természetesen, nagy szerepe volt a propagandának. Ebbol is látszik, hogy az elsõ KN nem a fokormányosjelöltek közötti versengés köré szervezodött, viszont a megválasztott, szerencsés próbálkozónak volt ideje uralmát gyakorolni.

II. (1983)
Sándor Zoltán rendezésében. Ettol kezdve beszélhetünk a jelöltek egész hetes versengésérol: a jelöltek próbák sorozatán keresztül jutottak el a mindent eldönto választásokig. Ennek eredményeképp az 1983-as év "kiválasztottja" Tötyi (Méhes András, aki IV. évét töltötte akkor itt) lett, akiket megelozött: Üveges Péter (Fegya), Tütto László (Zizi), Pallagi Mihály (Mitya) és Flacher József (Mr. Baines). Tötyi nevéhez fozodik a fokormányosi katalógus-igazolás bevezetése, melyet akkor a tanulmányi hivatal is elfogadott.

III. (1984)
Újfent Sándor Zoltán nevével fémjelezve. Eloször voltak áltudományos eloadások, bevonva az oktatókat is a küzdelembe, és eloször kísérte komoly érdeklodés a technikai próbát: a Leg-leg-leg c. TV-mosor által az egész ország figyelemmel kísérhette a sörhajtású jármûvek pályafutását. A jelöltek ezen Kari Napoktól kezdve oldalbordákkal egészültek ki, ami - ismerve a Kar szegényes kínálatát a gyengébb nembõl - nem kicsit dobott a hangulaton. Újra kitont a Hajós szak erõfölénye, és SHOW (Sóvágó Zsolt) nevû jelöltjüké lett a megtisztelõ cím, megelozve I. (A Nagy) Bandót & a Csontbrigádot (Erdei Árva András), Don Talpig Drazsé de Nagyont (Diózsi Rezso) és Bölényt.

IV. (1985)
Kárpáti Imre jóvoltából. Immáron kari és csapatzászló készítése is feltétel volt, és szépségversenyt is tartottak, valamint az eseményeket a napi 200 példányban megjeleno Köz-lik rögzítette az utókor számára. A IV. évfolyam támogatásával Benedek Páter (a Benedek Péterbol) lett a gyoztes, aki ekkor már harmincas éveit taposta. Akiket maga mögé utasított: Vigyu, Prüntyi, Mecky és Mefi.

V. (1986)
Ezúttal Tóth János szervezésében. Nevezési feltétel volt az 1 méter átmérojo fokormányosok elkészítése, új próbaként a divatbemutatót, a riporter próbát és az éhezo Fokormányosok megsegítését célzó koncertet lehetne megemlíteni. A végén ismét a Hajós szak diadalmaskodott, így Picit, Tomi Sztárt és Mocit megelozve Frédy (Árik Ferenc) személyében avattak fokormányost.

VI. (1987)
Tóth János másodszori próbálkozása. A fényozo módon rendezett eseményen ekkor volt eloször oldalborda torna, és Fair Play díj, amelynek végül a szervezok lettek a boldog tulajdonosai. A fokományosi címet viszont ismét egy hajós: Pepító (Demeter István) nyerte.

VII. (1988)
Megyesi Antal által professzionálisan eloadva. GéZséBé hatvanegynéhány kisiskolással támogatott énekpróbájára sokáig emlékezhetett a nagyérdemo. A hajósok (Odessost indítva) ezúttal csak a második helyre voltak jók: az elso Gábor deák, III. évfolyamos versenyzo lett (polgári neve: Turi Gábor). Negyedik helyen a titokzatos Keresztapa végzett. A Köz-Lik mellett naponta jelentkezett kiadással az Odi-Nyúz is, mely Odessos "pártlapja" volt.

VIII. (1989)
Megyesi Tóni ezúttal - a krónikák szerint - nem tett ki magáért, mégis a korabeli Közhír szerint a KN történetének egyik legkiegyensúlyozottabb és legsportszerobb viadalának lehettek tanúi az akkoriak, még a népszavazásnak is komoly tétje volt. Végül a Hajós szak által is támogatott, ötödéves White Lady (Molnár Andrea) lett a gyoztes, Megelozve Tour de Laszek-et (Lasztóczi Péter) és Nyúlt (Mayer Attila). A VIII. Kari Napok ideje alatt naponta megjelentek a csapatok beszámolói, mint pl. a Black & White.

IX. (1990)
Rimóczi József vette kézbe az irányítást. A XX. Század utolsó évtizedének elso Kari Napok rendezvényén nagyon kevés hallgató vett részt. Joe (Joó Zoltán III. évf.) lett az elso Jimmy (Horváth Attila II. évf.) elott.

X. (1991)
Jubileumi KN. Rendezte: Nagy Zsuzsanna. Sikere minden képzeletet felülmúlt, és ez foleg Junior (Kollár Attila), Sörölo St. László (Szalai László) és Fekete Péter (Kocsmár Péter) lelkes versenyzésének köszönheto. Eloször került megrendezésre a nagy érdeklodéssel kísért autós gyorsulási verseny. Említésre méltó, hogy az elsos St. László oldalbordája Gerlóczi Magdolna szépségkirályno volt. Végül a III. éves Fekete Péter került ki gyoztesként a versengésbol.

XI. (1992)
Horváth Attila foszervezésében. Két csapat küzdött: Fofo ( Heizer Ágnes) és Pumi (Berezvai Gábor). A szoros eredmény az utóbbinak kedvezett.

XII. (1993)
A X. fokormányos: Fekete Péter szervezte. Négyévnyi mélypont után ismét tündökölt a KN. Négy csapat: Alfi, Noé, Piszkos Fred és TeamÚr mérte össze az erejét. Új próbálkozás volt a lovagi torna, az élosakk és a farsangi próba, bár z utóbbi ketto - siker híján - tiszavirág életonek bizonyult. A hajósok ismét diadalmaskodtak: Fred lett a fokormányos, TeamÚr és csapata elott.

XIII. (1994)
Ha már nyernie nem sikerült, átvedlett szervezové a tavalyi második helyezett. Csináltak egy nagy sikero gyorsulási versenyt, valamint nagy újtók is voltak: volt uszodabuli, túra, számháború, szánkóverseny, lépcsoházfutás, napi feladatok, melyek közül nem egy sikert is aratott. Atti baba és a negyven rabló (Százvai Attila foszereplésével), Kelly és osei (Kelemen Tamás) elott Gritsch Ákos, mint Robot lett a "fonök".

XIV. (1995)
Eloször próbálkozott a rendezéssel a Hallgatói Képviselet, azon belül is Kun Zoltán. IV. Béla (ejtsd: ívé), akit Fekete Béla keltett életre és Macho (Mahó Lajos) elott Robinson Ouzo (Lorincz József Attila) került az élre. Vele kapcsolatban egy érdekesség: Robinson ugyebár egyedül éldegélt lakatlan szigetén. Egy darabig, mikor is társa lett a nemzetiségi Péntek. Nem nehéz kitalálni, hogy 1995-ben a gyoztes "oldalbordája" hímnemo volt: mégpedig Piszkos Fred személyesítette meg.

XV. (1996)
A HK (Heizer Ágnes) szervezésében. Eloször volt karaoke próba, ismét áltudományoskodtak az oktatók. Négy csapat mérte össze az erejét: Rum'C'Ice (Újlakán Tibor) a harmadik, Álmos vezér (Csordás Csaba) a negyedik, Bobby Ewing (Bondár Zoltán) szoros küzdelemben a második és Popeye (Mészáros Zoltán) elsoévesként elso helyezett lett. Ez utóbbi csapatot Piszkos Fredék is támogatták.

XVI. (1997)
Ismét a HK (és ismét Fofo) hozta össze. Három csapat indult: a Detox Pléhboy (Horváth Dávid) vezette elsosök, Andrej Kalasnyikov (Sebestyén András) által kordában tartott repülosök - IV. évfolyamosok és Sandokan (Fülöp István) harmadéves csapata. A próbák újdonságot nem hoztak, a karaoke próba azonban nem sikerült túl jól. A maláji tigris és a maffiózó elvtársak minden eddiginél szorosabb küzdelmébol végül az elobbit hozta ki a népakarat gyoztesnek.

XVII. (1998)
A negyedik HK szervezés (foszervezo: Csanádi Péter). Négy csapat próbálkozott: Taki bácsi és a szomszédok (Pinczés Ferencet az elsosök támogatták), Ganxta Petee és a Malter (Kiss Péter és a harmadévesek), Arthur Király és a Lovagok (Németh Ákos foleg a negyedéveseket tudta maga mögött), és Simon Templar (Csizmazia János). A genxterek és a lovagok szoros küzdelmét ismét a népakarat döntötte el, az elobbiek gyozelmét hozva ki a végig vezeto utóbbiak elott. A fair play díjat a - Barbie-táncukkal felejthetetlent alkotó - ,harmadik helyezett elsosök kapták. Az 1998-as rendezvényre az eddiginél színvonalas filmek, színi eloadások, gépek voltak jellemzok.

XVIII. (1999)
A foszervezo ebben az évben is Csanádi Péter volt. Nagyon fair KN-nak lehettünk szemtanúi, ahol is négy csapat mérte össze erejét és tudását. Elsoként ért célba a Len In Black ufókergeto csapata (Vass Péter József vezérletével), majd Szaki (Melkvi) Dani követte ot némi kalapácszajjal. Sanyi (Györki Levente) és párja Ánusz Valér mutatott sok megrázót és tanulságosat, míg végül, de nem utolsó sorban Ryan közlekest (Bebesi Balázst) is sikerült megmenteni.

XIX. (2000)
A foszervezo Rácz Gabriella volt. Nagyon szoros verseny alakult ki Bob Dealer (Hankó Ákos) & the Smoke és James Gondék (Bacskai István) között, ami végül az elobbi javára dolt el. oket követték Kukorica Tamás (Nagy J. Tamás) és az ostermelok, akik rendkívül ötletes feladatmegoldásaikkal, rengeteg morzsolt kukoricájukkal, valamint Vitézzel (a malaccal) nagyban emelték a rendezvény "színvonalát". Harmadik lett a Levi's Team (Balogh Levente), akik a nagyon színvonalas filmjükkel vívták ki a közönség elismerését. Végül, de nem utolsó sorban meg kell még említeni Piadonét (Szalontai Ferenc) és maroknyi elsos csapatát, akik szintén becsülettel végigküzdötték ezt a 6 napot.

XX. (2001)
A jubileumi KN Aradi Szilárd és Szilágyi Botond szervezésében zajlott. Ismét négy csapat indult, amelybol végül Manci (Telek Zoltán) és a Baross Gyöngyei kerültek ki gyoztesen. Csak második lett Don Tschangotti (Krémer Gábor) e il Cosa Nostra, annak ellenére, hogy lófejet ígértek az ellenük szegüloknek. Harmadik lett Karburátor (Holczer Balázs) és az Ovisok csapata, azonban a filmpróbán ismét ok vitték a prímet. Becsületesen helyt állva a negyedik helyen végzett a Farkászok (Bánffy Farkas) elsosökbol álló kis csapata. A jubileumot nem utolsó sorban Bob Dealer próbája tette emlékezetessé.

XXI. (2002)
A foszervezok ebben az évben is Aradi Szilárd és Szilágyi Botond voltak. A fokormányosi címért négy csapat versenget. A gyozelmet Gondi (Viktor Gergely) a gondozottak gondozottja szerezte meg. A második helyen Mocsok Torki (Torkos Péter) és a Hulladékok végeztek. Harmadik lett Orsós Vendel (Nyerge Péter) és a Galeri. Meg kell még említeni az elsosök kis csapatát, a Génmanipulátorokat avagy Hotel Sperminust, akik becsülettel helytálltak Persely Katalin vezetésével.

XXII. (2003)
Szalontai Ferenc és Micskó Péter szervezésében, öt csapat részvételével megrendezett versengés, melyet végül magabiztosan nyert Bin Totti és a Szeszbollah (Tóth Ferenc és a harmadévesek). A második helyre SzalaDzsi Pi Indahouse (Tar Péter, valamint oldalbordája, Németh József) futott be mindössze három ponttal megelozve Ész Ventúrit és Állatvédoit (Szabó Krisztina és a második évfolyam krémje). A filmükkel maradandót alkotó Miccs Bjúkenen (Kovács Gergely Péter) és a Partymentok negyedik helyezést értek el, míg az elso évfolyamot képviselo Kokó és a Veszt (Kalotai Kornél vezetésével) ötödikek lettek.

XXIII. (2004)
A Programszervezo Bizottság (vezetok: Gyimesi András és Szalontai Ferenc) szervezésében a XXIII. Kari Napok újítást hozott: a rekordszámú "hazai" csapatok mellé, két másik kar hallgatóiból álló egység is csatlakozott, valamint két kupa került kiosztásra (a Fokormányosi kupát a "külsos" csapatok nem szerezhették meg). Az elozo évben még Bin Totti zászlaja alatt harcoló arabok most vonatra szálltak: a Szeszbollah hívei felültek a Szeszexpresszre, és Sanyó (Sanyó László) vezetésével ismét diadalmaskodtak. A kiélezett versenybol másodikként Hukk Kapitány (Bellér László) és a Ser-tenger kalózai futottak be a második helyre, mögöttük mindössze egy ponttal lemaradva Jawa 350 és a Prilúki Man (Samu Gábor, oldalborda: Szaniszló "Borisz" Zoltán) végzett, pedig szerdán még ok vitték el az összetett trófeát! A negyedik-ötödik helyen Kasza Matyi és a Közlekkari Sikoly Klub (Borbély Mátyás és a harmadévesek), valamint TörpGaga és a Törpiek (Bózsvári Gábor az 5+ élén) a sorrend, a kari csapatok közt sorrendben utolsóként az elsosök csapata, a Budapestische Maßkrug Werke (Futó István vezetésével) végzett. Úgy látszik a Kari Napok eropróbái meglepték a vegyészkar és a GTK-TTK csapatát: Szeszkó Prof (Kárpáthi Richárd Balázs) és az orült Vegyészek, valamint Keresztanyu (Heizer Anita) és a Plug&Play nem jelentettek veszélyt a kari csapatokra, viszont nagyszeroen ráéreztek a KN hangulatára.

XXIV. (2005)
A 2005-ös Kari Napok nem hoztak nagy újdonságot sem a résztvevok számában, sem a próbák tekintetében. Nyolc csapat szállt síkra, köztük ismét két külsos osztag: a vegyész-villany retrós válogatottját Gergely Felícián irányította (Cián és a Mókus ors), a GTK-TTK-t pedig Keresztapu és a Plug & Play képviselte (vezetojük Orbán Balázs volt). A belsos csapatok közül a Hey Bobby Peacemake-kör esélyt sem hagyott vetélytársainak: a fozöld pólójukról messzirol felismerheto hippitársulat az elejétol a végéig vezetett a pontversenyben (megnyerték például a túrát, és elvitték az Aranykereket is), így az ötödik évfolyam sorozatban harmadszor, ezúttal Szalóky Dániel személyében avatott újabb Fokormányost. Smirnoff tábornok és az Etil-alakulat, vagyis az angyalborbe bújt harmadévesek (élükön Ungvári Tamással) többek között remek propagandájuknak és fellegváruknak, jó sporteredményeiknek és sok túrázójuknak köszönhetoen egészen a népszavazásig stabil ezüstérmesek voltak, végül meg kellett elégedniük a harmadik helyezéssel. Ezúttal ugyanis a török stílust felvevo negyedévesek értek célba másodikként: a MadSah (Madai Sándor) vezette Sörökök (többek között a Hajtányversenyt, a Filmszemlét és a Belso Aranykerék próbát megnyerve) a Népszavazáson dolgozták le hátrányukat, így boldogan vizipipázhattak a Tropical homokjában. Örömükben osztoztak a remekül szereplo elsoévesek is: Möszijo Laca és a 40 Muskotály (holtversenyben) hozta az áltudományos eloadást, második lett mindkét aranykeréken (!), és a hajtányukat is behajtották a harmadik helyre, így a Kozma László vezette muskétás-franciaveknis gárda megérdemelten végzett a negyedik helyen. Don Pepe (Paróczai Péter) és a Közlek Kartel másodéves, halszálkaöltönyös csapata filmjének köszönhetoen szerezte meg az ötödik helyet, míg McLos-nak (Kállai Miklós) és az Egybesült Állatok maroknyi csapatának ötletes feladatmegoldásaival is csak a külsos csapatokat sikerült megeloznie.

XXV. (2006)
Az idei Kari Napokat a Programszervezo Bizottság rendezte Kövecses András és Sanyó László vezetésével. A jubileumi 25. Közlekkari Napokon 6 lelkes és mindenre elszánt csapat vett részt. Önálló külsos csapat nem indult, de szép számban vettek részt az elozo években a kari napokkal megfertozodött bmesek a közlekes csapatok tagja vagy szimpatizánsa ként. Az elsosök a vidéki feelinget képviselték John Deere és a Vetési Varjak elnevezéso csapatukkal, melynek Gerzson (Berta Zsolt) volt a jelöltje. A másodévesek szakítva a kari sörös hagyományokkal whiskyfozésre adták a fejüket, ok voltak Angel Csárlijai, Angyal Róbert vezetésével. Sörlock Holmes és a Káosz Helyszínelok nyomoztak Don Pepe rémtettei után, ok voltak a Henger Mátyás fonyomozó és a harmadévesek. Kebel Barát (Vári Miklós) és a Cefrend nem csak a pálinkát, de a fokormányosi címet is elvitték a reverenda alatt. Esténként pedig pokoli bulikat csináltak. Az ötödévesek lazára vették a figurát és indult a jampiparádé. Sztivi (Váradi István) és a Jampecok taroltak az Aranykerekeken és mindig ott voltak az élbolyban, végül szoros csatában lettek másodikak. Az 5+ képviseletében SörBalázs (Püski Balázs) és a Sörrendészek ügyeltek arra, hogy mindenki kelloen alkoholos állapotba kerüljön és azt tartsa is a Kari Napok végéig. Hozzájuk kötheto a Csak az Alkohol meg a Siólé!! szlogen, ami a 2006-os Kari Napok jelmondata lett.

XXVI.(2007)
2007-es Kari Napokat ismét a PSZB rendezte meg, Iberpaker Péter vezetésével. 6 kari csapat indult el a versengésen. Az elsosök Imi Lauda Lua (Tóth Imre) vezetésével végig Szeszelték az egy hetet. A filmmel és a hajtánnyal igazán nagyot alkottak. Dr. Zwack (Kiss Tamás) és a Vöröskeresztesek városiasodtak az elozo év óta, és végig pozitívan vették az akadályokat. Kicsi, de lelkes csapatuk üde színfoltja volt az esti buliknak, és persze senki sem feledheti Petrus bovérnovér szerenádos "ruháját". A harmadéves Amigok - a Kumiszok portyáját túlélve - Sudryto (Kovács András) mögött felsorakozva villámrajtot vettek, de 2 nap után beérték oket a többiek és a végén be kellett érniük a harmadik hellyel. JimBeamBó (Horváth László) és a Jägercsókok a kezdetektol versenyben voltak a Fokormányosi címért, megnyerve a Belso Aranykereket, Filmszemlét, Egyetemi Portyát, Fellegvárat, Ének- és táncpróbát, Hajtányversenyt, Kebel Barát próbát és történelmi fölénnyel a Népszavazást. Kebel Barát a 2006-os gyozelem után felkutatta az osmagyarokat és Hunicum (Györki László) vezetésével bevonult a Baross medencébe. Igazi örömversenyzést mutattak be, a tavalyi hiányérzetet orvosolták a Külso aranykerék megnyerésével. Az 5+-os Capatosz tartva a feelinget végig Bebaszosz volt. Gabroszék (Németh Gábor László) hozták a rájuk évek óta jellemzo vidám versengést. Ismét taroltak a sörváltókon és a filmjük örök emlék marad.

XXVII.2008)
2008-ban megrendezett Kari Napokat is Iberpaker Péternek és lelkes kis csapatának (PSzB) köszönhetjük. Ebben az évben hét csapat versengett a Fokormányosi címért, ki kisebb, ki nagyobb sikerrel. Az elso évfolyam Szüsz Ervin vezetésével bontogatta szárnyait a Szekszcoast tagjaiként, tapasztalatlanságuk és maroknyi csapatlétszámuk ellenére is tisztességesen helytálltak. Szocs Gábor (alias Szüchivas) hatalmas másodéves tömeggel a háta mögött behajózott a Baross koliba, de szerencsére nem mészároltak le senkit a Whiskingek. Minden bizonnyal emlékezni fogunk arra, hogy inverzgokartjukkal mennyire hosiesen próbálták teljesíteni a pályátoA harmadikosok az eddig kis létszámú csapatából Domokos Tibor (a. Rambó) évfolyamának összefogásával már egy ütoképes alakulatot hozott össze. Rambó és a Partyzánok hihetetlen elszántsággal JimBeamBó-próbáztak, ennek persze meglett az eredménye is: a próbát kitaláló csapatot is sikerült leinniuk.A negyedik évfolyam Hosök.Zip csapata Zipszer Gábor (a. Zipek) fohossel az élen végighosködték ezt az egy hetet. Konstans jó teljesítménnyel hajszál híján sikerült majdnem megnyerniük a XXVII. Kari Napokat, végül a dobogó második helyével kellett beérniük. A hat sörváltóból négyet sikerült megnyerniük, filmjüket pedig képregényesre vették, hiszen szuperhosöknek ez szinte kötelezo, ezzel megszerezve a Baross Filmszemle elismerését és elso díját.Az elozo év fokormányosának, Bónak nem kellett a kupát "ismeretlennek" átadnia, hiszen az ötödévesek Vik Miller's Disco-Sokk csapatának sikerült megvédenie címét. Molnár Viktor (a Vik Miller) sikeresen összefogta évfolyamát, és a tavalyi formájukat az idei Kari Napokra is átmentve végig az élmezonyben haladtak céljuk felé. Évek óta sikerül a technikai próbára ütoképes szerkezetet összehozniuk, ezzel 2008-ban meg is nyerték az Inverzgokart versenyszámot, továbbá nagyon jól teljesítettek a zenés és táncos számokban, hiszen csapat-"imidzsük" ezt meg is követelte tolük.Ebben az évben két "ötplusz"-os évfolyam is indult: a hatodéveseket rabul ejtette a "karinapozás", Edmond Alkesz és Bourbon Rabjai bebizonyították, hogy kevesen is lehet dobogós helyezést elérni. Cserényi Gábor vezényletével sikerült a raboknak megszerezni a harmadik helyet, a fellegvárukkal és a bevonulásukkal maradandó élményt szereztek mindenkinek.A 25+-os csapat János Bácsi (Surányi János) csapata megmutatta nekünk, hogy öregember nem vénember. János bácsi és a Söregek hatalmas elszántsággal elhozta a Külso Aranykereket, és éppen csak lemaradtak a végelszámolásnál a dobogóról.Összességében egy nagyon pozitív, szeretheto Kari Napokat sikerült összehozni, köszönjük a Szervezoknek!

 

......................................................................